O mé nejoblíbenější knize

04. 03. 2009 | † 30. 09. 2015 | kód autora: UGO

Jsou různé druhy knížek.... Je jich opravdu příliš mnoho, ale ze všech, které jsem zatím četla( nebylo jich zase tolik), mám nejradši asi Saturnina. Tuto báječnou, humoristickou knihu napsal Zdeněk Jirotka. A o čem že je?

Hlavní postavou je sluha Saturnin. Má povahu dobrodruha, miluje rozruh, který často sám způsobuje. Svému mladému pánovi vytváří v okruhu jeho přátel a známých reputaci dobrodruha, muže, který zachraňuje svět a pod. V knížce jsou kromě Saturnina i jiné zajímavé postavy, například Milouš- takovej packal bez svědomí, ale přijde situace, kdy se zachová jako normální, rozumný člověk, což je milé překvapení. A koho by nepobavily věčné průpovídky a hlavně pořekadla a rčení tety Kateřiny, nebýt této postavy, málem bych si neuvědomila, že i já kolikrát musím lézt svému okolí na nervy svými moudry:d. Poutavý je také doktor Vlach s jeho nekonečnými úvahami o všem možném, kolikrát ani nedávají smysl, ale působí filozofickým dojmem, alespoň si často hraje na filozofa. A nejvíce legrační je zřejmě dědeček, který se raduje ze své rodiny, protože členové rodiny touží po jeho dědictví natolik, že by ho samou péčí div neumačkali, nezardousili a "nepřivedli do hrobu".

Tato knížka je prostě úžasná a usměvavá od začátku do konce a jestli vás upoutalo těchto pár řádků, tak věřte, že je to nic oproti knize.

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky literatura

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.